کاملترین مقاله بررسی تخصصی منابع فیزیک کنکور

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان بروکا کنکور مخصوصا کنکوری های 1402 در رشته های تجربی و ریاضی.همونطور که قطعا خودتون هم میدونید، یکی از بزرگترین چالش های یک کنکوری انتخاب یه منبع مناسب و کامل برای کنکورشه. منبعی که نیاز آموزشی و هم نیاز تستی داوطلب رو پوشش بده. و شخص رو از هر منبع دیگه ای بی نیاز کنه. اما بررسی و انتخاب بین این همه کتاب که از انتشارات مختلف چاپ شده کار به شدت وقت­گیر و مشکلیه. و کمتر کسی توانایی انجامش رو داره. اما تیم بروکا کنکور توی این پست تمامی منابع استاندارد و با کیفیت موجود توی بازار برای درس فیزیک کنکور تجربی و ریاضی رو کامل تشریح کرده. تا کاملترین بررسی تخصصی منابع فیزیک کنکور رو به شما ارائه بدیم. تا شما بعد خوندن این مقاله با چشمای بسته منبع خودتونو انتخاب کنین.در ادامه این کتاب ها رو باهم بررسی می کنیم.

فیزیک جامع خیلی سبز

درسنامه

از اونجا که این کتاب صرفا برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری نوشته شده. درسنامه های آموزشی این کتاب برای افرادی که اطلاعات حداقلی از مبحث مد نظر نداشته باشند، کمی سنگین و کلیه. با این حال مولفین سعی کردند تمام مطالب رو جزء به جزء بررسی کنند. یکی از ویژگی های بارز این کتاب، تقسیم شدن درسنامه هر فصل به بخش های کوچکتره که بعد از این درسنامه ی خلاصه و کوتاه، تست های مربوط به همون مبحث آورده شده. درسنامه ی این کتاب لحن رسمی داره اما به شکلی که ضعیف ترین دانش آموز ها هم بتونن ازش استفاده کنند.

تست

این کتاب بعد تموم شدن هر درسنامه اش یه تعداد تست به عنوان تمرین برای یادگیری قرار داده. که با توجه به سطح درسنامه، سطح سختی یا آسون بودن این تست ها رو مشخص میکنه. تعداد تست های این کتاب 1913 تاست که بصورت میکرو طبقه بندین و تمام قسمت های کتاب رو پوشش میدن.

امتیاز بروکا: 7 از 10

physics-sabz-2

بانک تست فیزیک کامل کنکور تجربی میکرو طلایی گاج

درسنامه

هدف کلی این کتاب آموزش و تسلط داوطلب به مباحث کنکوری درس فیزیکه و مولف توی این کتاب، همه این مباحث رو به طور تمام و کمال شرح میده. تنها چیزی که شاید کمی توی ذوق بزنه جابجا شدن بعضی از مطالب، نسبت به کتاب درسیه. که این هم با هدف یادگیری بهتر و راحت تر داوطلب انجام شده. این کتاب هر فصل رو به چند بخش اصلی تقسیم کرده. و با لحن رسمی و گاها صمیمی که داره میخواد با داوطلب ارتباط موثرتری ایجاد کنه. این کتاب هم شامل 2 جلده که یکی از اون ها بانک تست و پاسخنامه و دیگری درسنامه این کتاب محسوب میشن. حجم این کتاب هم در مقایسه با محتوای درونیش، معقول به نظر می رسه.

تست

توی جلد اول این کتاب که مربوط به تست هاست، ابتدای هر فصل یه تعداد تست طبقه بندی شده براتون گذاشته. و بعد از تست ها هم پاسخ تشریحی اونا رو قرار داده. این کتاب از نظر تعداد تست در نظر گرفته شده برای هر مبحث کاملا مناسب عمل کرده. و سعی کرده داوطلب رو با انواع تیپ سوالات آشنا کنه. همچنین تمام تست های کنکور داخل و خارج کشور توی سال های اخیر رو هم می تونید توی این کتاب پیدا کنید. یه سری تست های نشانه دار توی این کتاب وجود داره که هر کدوم معنی خاصی دارن و داوطلب رو برای پاسخ دادن به اون تست راهنمایی می کنن. که این تست ها شامل تست های زمانبر و تست های چالشی و دشواره. تعداد تست های موجود توی این کتاب برای پایه دهم 929 تست، برای یازدهم 1067 و برای دوازدهم 1741 تست آورده شده.

امتیاز بروکا: 8 از 10

physics-gaj

فیزیک جامع کنکور آبی قلم چی

درسنامه

درسنامه های این کتاب خیلی ساده و روان نوشته شده و مفاهیم رو بصورت خلاصه و مفید بیان کردن . و سعی شده تا هر مبحث رو از پایه ای ترین حالتش به داوطلب آموزش بده. خیلی کم پیش میاد که شما توی درسنامه های این کتاب اضافه گویی و مطالب خارج از کتاب رو ببینین. یکی از ویژگی های این کتاب هم اینه که وسط درسنامه هاش از متن کتاب درسی و تمرین های آخر فصل کتاب درسی هم استفاده شده. جامعه هدف این کتاب هم دانش آموز هایی هستند که سطح ضعیف یا متوسطی توی این درس دارند.

تست

توی این کتاب، بعد از هر درسنامه بخش های 10 و 20 تستی برای تمرین و آموزش اون مبحث قرار داده شده. که داوطلب بتونه بعد از مطالعه هر درسنامه خودشو در قالب یک آزمون آموزشی بسنجه. شما توی تست های این کتاب تمامی تیپ های سوالی رو می تونید ببینید. همچنین آخر هر فصل بخشی وجود داره تحت عنوان ویژه برتر ها که سوالات سخت آزمون های قلمچی سال های گذشته رو توی خودش داره. و هدفش آماده سازی افرادیه که می خوان درصد های 90 به بالا توی این درس بزنن. در مجموع کتاب آبی قلمچی، 3000 تست رو توی خودش جا داده و پاسخ های تشریحی تمامی تست ها هم توی جلد دوم این کتاب قرار داره.

امتیاز بروکا: 7 از 10

physics-ghalamchi

فیزیک جامع پایه و دوازدهم نشر الگو

درسنامه

این کتاب در 4 جلد چاپ شده که 2 جلد اون مربوط به دهم و یازدهم و 2 جلد اون هم مربوط به پایه دوازدهمه و توی هر پایه، جلد اول رو درسنامه ها و تست ها به خودشون اختصاص دادند. و توی جلد دوم هم پاسخ های تشریحی سوالات آورده شده. لحن درسنامه های این کتاب تقریبا صمیمیه و هیچ غلط املایی یا علمی توی متنش وجود نداره. حجم درسنامه های کتاب خیلی زیاد نیست و فقط مختص دانش آموزان قوی نوشته شده و برای افرادی که پایه ضعیفی توی فیزیک دارند اصلا پیشنهاد نمیشه.

تست

تست های این کتاب بصورت طبقه بندی شده و از ساده به سخت چیده شده. و داوطلبان بعد از مطالعه درسنامه به تست ها میرسند. انتهای هر فصل هم یک آزمون تستی از اون فصل وجود داره که سطح تسلط شخص رو می سنجه. پاسخنامه این کتاب جزء بهترین و کاملترین پاسخنامه های موجود بین کتاب های کنکوریه و توی پاسخ های تستاش قسمتی به اسم خط فکری داره. که استراتژی حل مسئله توی این بخش توضیح داده شده.

امتیاز بروکا: 9 از 10

فیزیک جامع پایه و دوازدهم خیلی سبز

درسنامه

این کتاب هم مثل کتاب نشر الگو 4 جلدیه که 2 جلد اون مربوط به دهم و یازدهم و 2 جلد اون هم مربوط به پایه دوازدهمه و توی هر پایه، درسنامه های این کتاب توی جلد دوم اون قرار داره .که لحن صمیمی اون در کنار آموزش دقیق و عمیق مطالب کتاب باعث شده تا حجم درسنامه این کتاب یکم زیاد بشه. داوطلب های ضعیف و متوسط میتونن با مطالعه این درسنامه به سطح تسلط خوبی توی درس فیزیک برسن. توی متن درسنامه ها، کلی مثال تالیفی وجود داره که دانش آموزان ضعیف می تونن با مطالعه این درسنامه ها روش حل سوالات اون مبحث رو بطور کامل درک کنن.

تست

تست های کتاب خیلی سبز بصورت میکروطبقه بندی و از ساده به سخت چیده شدند. و تمام تیپ های مختلف تستی رو می تونید توی این کتاب ببینید. تست های کتاب پایه و دوازدهم خیلی سبز در مجموع حدود 5500 عدده .و تعداد تست های هر مبحث به اندازه­ ای هست که داوطلب رو از هر منبع دیگه ای بی نیاز می کنه. از سوالات کنکور های سراسری و آزمون های قلمچی هم توی این کتاب استفاده شده و میشه گفت با این کار، مجموعه خوب و قدرتمندی رو در اختیار داوطلبان قرار داده.

امتیاز بروکا: 9 از 10

physics-sabz

فیزیک جامع پایه و دوازدهم مهر و ماه

درسنامه

درسنامه ی این کتاب بسیار روان و ساده و بیشتر برای استفاده دانش آموزان ضعیف، تالیف شده و تمام مطالب درسی رو بدون هیچ کم و کاستی آموزش میده. حجم درسنامه ها با توجه به محتوایی که ارائه میدند متناسبه. و مفاهیم رو در قالب مثال های آموزشی برای ذهن داوطلب بیان می کنه. علاوه بر این، شما می تونید تمارین و تصاویر کتاب درسی رو هم توی درسنامه های این کتاب پیدا کنید و از نمودار های درختی و جداولی که توی کتاب قرار داده شده، برای یادگیری بهتر مطالب استفاده کنید.

تست

تست های این کتاب، در 5 دسته بندی کلی به داوطلب ارائه میشه که پرسش های چهار گزینه ای، آزمون های مبحثی، هایپر تست، آزمون جامع و هایپر آزمون جامع رو شامل میشه. تست هایی که تحت عنوان هایپر تست توی این کتاب موجوده، برای افرادی قرار داده شده. که سطح بالایی توی این درس دارند و می خوان خودشونو محک بزنن. همچنین توی این کتاب علاوه بر سوالات کنکور سراسری، سوالات آزمون های آزمایشی هم قرار داده شده که یک مجموعه ی تقریبا کامل و قوی از تست های استاندارد رو تشکیل میدن. این کتاب در دو جلد تست پایه و دوازدهم مجموعا حدود 4500 عدد تست رو توی خوئش جا داده.

امتیاز بروکا: 8 از 10

physics-mehromah

نتیجه گیری

توی این مقاله سعی کردیم با بررسی تخصصی منابع فیزیک کنکور ، انتخاب کتاب از بین این همه منابع درسی خوش آب و رنک رو براتون راحت تر کنیم. امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله تونسته باشید یکی از کتاب های لیست بالا رو بدون دغدغه فکری دیگری انتخاب کنید. یادتون نره که امتیاز ما به کتاب ربطی به خوب یا بد بودن اون کتاب نداره و کتابی که نمره اش 9 شده الزاما از کتابی که نمره 7 گرفته بهتر نیست و این سطح علمی شماست که مشخص می کنه کدوم کتاب برای شما گزینه بهتریه.

پیروز و سربلند باشید

دکتر احسان جلالی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://brocakonkur.com/?p=8626
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اگر میخوای یک جلسه مشاوره رایگان با تیم بروکاکنکور داشته باشی،فرم زیر رو پر کن♥

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x